Mintos promokód na €250

Mintos promokód na €250

Všechny slevy garantujeme. Odměna pro každého, kdo zde najde neplatnou akci!

Mintos je investiční platforma pro peer-to-peer půjčky, na které můžete své peníze zhodnotit o 12% v průměru. S promokódem GTDSTK získáte navíc 0,75% z vámi investované částky až do výše €250. I přes zajímavý výnos se jedná o poměrně konzervativní investici, protože váš investovaný balík peněz diverzifikujete do mnoha různých půjček po malých částkách.

Toto není investiční poradenství, ale jen sdělení osobní zkušenosti autora. Text slouží zejména pro informativní účely a nepředstavují žádnou nabídku či výzvu uzavřít smlouvu týkající se investičního nástroje nebo služby. Autor se zříká odpovědnosti za zde poskytnuté informace, pokud je čtenář bude považovat za fakta, podle kterých se bude řídit.

 

Promokód až na €250

Získejte 0,75% z investované částky až do €250.

  Platí min. do 26.2.2020

Zaregistrovat se zdarma

Registrace je zdarma a neplatíte žádné poplatky za vedení účtu.

  Platí min. do 26.2.2020

  Upozornit na nové slevy

Dozvíte se nejdříve o nových kupónech a výprodejích na Mintos!

Přihlášením k odběru souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů.

Zlevňovač najde slevy za vás!

Rozšíření do Chrome, s kterým máte všechny kupóny a akce na dosah.

Jak na Mintos fungují P2P půjčky?

V Česku se na peer-to-peer (zkráceně P2P) půjčky proslavil projekt Zonky, kde investujete do tuzemských půjček přímo lidem. Mintos funguje na trochu jiném principu než Zonky a investujete také do konkrétních spotřebitelských půjček konkrétním lidem, ale přes úvěrové společnosti, které lidem tyto úvěry nabízejí. Navíc na Mintos nejste omezeni jen na český rybník, ale můžete půjčovat po celé Evropě a i do několika mimo evropských zemí.

Zatímco Zonky je více zaměřeno na příběhy, Mintos je více zaměřen na čísla. A ty vycházejí ve prospěch Mintos, investoři zde dosahují průměrného zhodnocení 11,7 % ročně.

Jak funguje promokód?

Výše zmíněný promokód GTDSTK je určen pro investory, kteří ještě Mintos účet nemají. Získají tak navíc 0,75% z investované částky navíc až do maximální výše €250. Vztahuje se k tomu navíc omezení, že částka musí být investována do 90 dnů od registrace. Podrobně jsou podmínky vypsány na stránkách Mintos.

Diverzifikace a automatické investování

Abyste v P2P půjčkách byli v klidu, vždy musíte diverzifikovat. Kdybyste vše dali do jedné půjčky a ta by krachla, zbyly by vám jen oči pro pláč. Ale pokud svou investici rozdělíte třeba do 1000 malých půjček po €5 - €20, statistika bude fungovat ve váš prospěch.

Do takového množství půjček by se vám ale nechtělo investovat ručně. Asi byste se uklikali a z pasivního příjmu by se stala aktivita, kterou byste museli trávit měsíčně několik hodin.

Proto existuje nástroj Auto-invest, který můžete nastavit tak, aby investoval za vás podle vašich preferencí. Nastavíte rizikovost, minimální výnos a další parametry. Když se taková půjčka objeví na tržišti, tak ji potom hned shrábnete.

Ty nejvýhodnější půjčky ani nenajdete v běžném výpisu, protože jsou okamžitě rozebrány přes Auto-invest. Proto byste se tento nástroj měli naučit používat i vy.

Investování v cizích měnách

Na Mintos investujete hlavně do půjček v eurech, ale jsou k dispozici i půjčky v dalších měnách jako Libry, Polské zloté nebo Kazachstánské tenge. České koruny na Mintos moc nefrčí, i když občas se tam nějaká půjčka v korunách objeví.

Abyste převedli své koruny na eura s minimální ztrátou, je nejlepší poslat peníze přes TransferWise. Pokud budete chtít převést 10 tisíc Kč, tak je poplatek cca 50 Kč, což je asi půl procenta. Využít můžete také platbu přes kartu Revolut, což vám zajistí okamžitý převod peněz za výhodný kurz.

Ochrana investora

Na Mintos funguje několik typů ochran, které minimalizují dopady nesplácení dlužníků na investora.

  • Buy-back guarantee (garance vykoupení) - Pokud dlužník nesplácí, bude úvěr po 60 dnech od vás vykoupen.
  • Skin in the game - do každé půjčky musí kromě P2P investorů vstupovat i bankovní společnost a podílet se na úvěru 5 - 15 %. Což zabraňuje vstupu na tržiště odpadovým půjčkám.

Primární a sekundární trh

Na primárním trhu se objevují nové půjčky, které úvěrové společnosti vypsaly a do kterých můžete investovat. Tento trh je výchozí a lze na něj nastavit nástroj Auto-invest.

Na sekundárním trhu jsou půjčky, které si mezi sebou mohou prodávat samotní investoři. To se vyplatí, pokud chcete zainvestované peníze vybrat, ale půjčky nejsou ještě splacené. Můžete nastavit i procentuální poplatek, za kterou chcete půjčku odprodat nebo naopak bonus pro investora, pokud se chcete půjčky zbavit.

Závěr

Mintos je jedna z nejdůvěryhodnějších platforem pro investování v Evropě. Svědčí o tom hodnocení 9.0/10 na TrustPilot. Kromě toho přišel poslední dobou s přeložením do češtiny a novými vychytávkami.

Pro někoho může být nevýhoda, že investujete v eurech nebo jiných měnách. Na druhou stranu například pomocí služby TransferWise lze peníze převést do cizí měny za dost nízký poplatek. A držet veškeré investice v korunách je také riziko, čehož jsme byli svědky například při devizové intervenci ČNB.