Black Friday

Black Friday s neuvěřitelnými slevami

Black Friday je tady a prodejci přichází s největšími slevami za celý rok. Prozkoumejte ty nejlepší akce na Černý pátek!

Aktuálně tu nejsou žádné slevy. Sezóna pro Black Friday probíhá od 8.11.2019 do 2.12.2019.

Černý pátek přichází a s ním i největší akce

Ještě jste neslyšeli o Black Friday nebo v překladu o Černém pátku? Je to nakupovací svátek, kdy prodejci uvádějí ty nejlepší slevy za celý rok. Je to určitý bonus pro zákazníky, kteří se pustí do vánočních nákupů v předstihu. Tento americký pojem se u nás úspěšně ujal a dnes snad nenajdete úspěšný český e-shop, který by slevy na Black Friday neměl.

Jaký je datum Black Friday pro 2019?

Black Friday každoročně probíhá v druhé polovině listopadu, ale konkrétní datum se liší. Probíhá totiž jeden den po dnu díkuvzdání, který připadá na čtvrtý čtvrtek v listopadu. Nebudeme vás napínat, Black Friday letos proběhne 29. listopadu 2019. Nicméně slevy probíhají už cca 2 týdny před černým pátkem a ještě minimálně o víkendu, který následuje po černém pátku. Někteří prodejci dokonce vyhlašují Black Friday i na jaře nebo v létě a vezou se na vlně toho, že lidé berou Black Friday jako synonymum pro slevy a moc přesně nevědí, kdy vlastně probíhá.

Historie Černého pátku

Jedná se o marketingový svátek, který má své kořeny v USA v 60. letech. Datum černého pátku bylo nastaveno na den po dnu díkuvzdání nejspíše proto, že se předpokládá, že v tento den se obchody dostávají do černých čísel. Dlouho byl tento svátek pouze americkou a kanadskou tradicí, u nás se něj prodejci chopili až kolem roku 2011.

Black Friday v České republice 

A jak to probíhá vůbec u nás? Oficiální datum černého pátku je 29. listopadu. Nicméně české prostředí e-commerce si tento svátek vyložilo po svém a na slevy natrefíte již během listopadu. Black Friday Alza probíhá prakticky po celý měsíc a nabízí různé slevy do výše až -80%. Astratex nabízí Black Friday víkendy a natrefíte tu na slevy až -60%. Regiojet nabízí Black Friday a to po celý měsíc, takže můžete nakupovat akční jízdenky za skvělé ceny. V oblasti módy zase Answear nabízí celý listopad akci Black November, který potěší každého z nás. A pokud jste nestihli Alza Black Friday, tak vás překvapíme. Na Alze Black Friday probíhá na jaře nebo v létě. Svátek si tu vyložili opravdu po svém. 

Prostě na Černý pátek se slaví v e-shopech všude. Elektroniku nakoupíte na Black Friday 2019 v e-shopech Alza, CZC, OKAY, Datart, Kasa, Euronics, Mall, iStores, iStyle. Mezi nejprodávanější značky elektroniky na Black Friday 2018 byly Apple, Samsung, Huawei, LG, Sony nebo Phillips. Dobře se také prodávaly na Black Friday iPhone XS a XR nebo Apple Watch. 

Letošní Black Friday 2019 by mohla mít silnou poptávku po AirPods Pro, Macbook, iPhone 11 Pro, Apple Macbook Pro 2019, Macbook Air, Xiaomi Redmi Note 8 Pro nebo Samsung Galaxy S10e. Pokud elektroniku nepotřebujete, ale sháníte něco na sebe za parádní ceny, zkuste na Black Friday ZOOT, ABOUT YOU, Zalando, Astratex nebo Deichmann. 

Jak nakupovat na Black Friday?

Hlídejte si ceny zboží. Můžete využít srovnávač Heureka a uvidíte, zda uvedená sleva je opravdu tak výhodná. Stačí si srovnávat ceny zboží v průběhu času a také s konkurencí. Na první pohled vypadá všechno krásně. Počítejte s tím, že e-shopy s nabídkou -80% slevou nabízí jen u některých vybraných produktů. Nenechte se vykolejit a nakupujte s chladnou hlavou. Black Friday v Česku nabízí opravdu zajímavé slevy, stačí se jen řídit selským rozumem. K nákupům nezapomeňte využít slevové kódy, které najdete u nás nebo kombinujte slevu s dopravou zdarma.