Black Friday

Black Friday s neuvěřitelnými slevami

Black Friday je tady a prodejci přichází s největšími slevami za celý rok. Prozkoumejte ty nejlepší akce na Černý pátek!

Black friday na Klarsteine

Černý pátek přichází a s ním i největší akce

Ještě jste neslyšeli o Black Friday nebo v překladu o Černém pátku? Je to nakupovací svátek, kdy prodejci uvádějí ty nejlepší slevy za celý rok. Je to určitý bonus pro zákazníky, kteří se pustí do vánočních nákupů v předstihu. Tento americký pojem se u nás úspěšně ujal a dnes snad nenajdete úspěšný český e-shop, který by slevy na Black Friday neměl.

Jaké je datum Black Friday?

Black Friday každoročně probíhá v druhé polovině listopadu, ale konkrétní datum se liší. Probíhá totiž jeden den po dnu díkuvzdání, který připadá na čtvrtý čtvrtek v listopadu. Nebudeme vás napínat, Black Friday proběhne 29. listopadu. Nicméně slevy probíhají už cca 2 týdny před černým pátkem a ještě minimálně o víkendu, který následuje po černém pátku. Někteří prodejci dokonce vyhlašují Black Friday i na jaře nebo v létě a vezou se na vlně toho, že lidé berou Black Friday jako synonymum pro slevy a moc přesně nevědí, kdy vlastně probíhá.

Historie Černého pátku

Jedná se o marketingový svátek, který má své kořeny v USA v 60. letech. Datum černého pátku bylo nastaveno na den po dnu díkuvzdání nejspíše proto, že se předpokládá, že v tento den se obchody dostávají do černých čísel. Dlouho byl tento svátek pouze americkou a kanadskou tradicí, u nás se něj prodejci chopili až kolem roku 2011.

Black Friday a neuvěřitelné slevy

A jak probíhá vůbec Black Friday? Oficiální datum černého pátku je 29. listopadu. Nicméně e-shopy si tento svátek vyložilo po svém a na slevy natrefíte již během listopadu. Black Friday tak probíhá v e-shopech různou dobu, ale slevy jsou opravdu zajímavé. Při Black Friday natrefíte na slevy až -80% z původních cen produktů. Nakupujte tak elektroniku, módu, kosmetiku, dárky k vánocům a mnoho dalšího. Black Friday vás mile potěší 

Prostě na Černý pátek se slaví v e-shopech všude. Za nenižší ceny elektroniky nakoupíte při Black Friday. Mezi nejprodávanější značky elektroniky na Black Friday jsou Apple, Samsung, Huawei, LG, Sony nebo Phillips. Dobře se také prodávaly na Black Friday iPhone, Apple Watch Macbooky a další. 

Black Friday má také poptávku po příslušenství k telefonům jako bezdrátové sluchátka AirPods, dále mobily Xiaomi, Samsung Galaxy S10e nebo smartwatch. Pokud elektroniku nepotřebujete, ale sháníte něco na sebe tak nakoupíte za parádní ceny oblečení i boty. 

Jak nakupovat na Black Friday?

Hlídejte si ceny zboží. Můžete využít srovnávače cen a uvidíte, zda uvedená sleva je opravdu tak výhodná. Stačí si srovnávat ceny zboží v průběhu času a také s konkurencí. Na první pohled vypadá všechno krásně. Počítejte s tím, že e-shopy s nabídkou -80% slevou nabízí jen u některých vybraných produktů. Nenechte se vykolejit a nakupujte s chladnou hlavou. Black Friday i přesto nabízí opravdu zajímavé slevy, stačí se jen řídit selským rozumem. K nákupům nezapomeňte využít slevové kódy, které najdete u nás nebo kombinujte slevu s dopravou zdarma.