Black Friday 2024

Ty nejlepší slevy na Black Friday máme právě tady!

Black Friday slevové kódy do všech e-shopů najdete právě tu. Prodejci přicházejí s největšími slevami za celý rok a my máme každoročně úplný seznam kupónů z první ruky.

Nejnovější slevy až 80%

Slevový kód 15%

Slevový kód 10%

Slevové kódy až 30%

Slevový kód 150 Kč

Macbooky se slevou až 22%

Slevový kód 15%

Slevový kód 50% na vybrané

Slevový kód 10%

Slevový kód 15% na vše nezlevněné

Kdy je Black Friday 2023?

Black Friday v roce 2023 připadá na pátek, datum 24. listopadu. Akce ale probíhá už od začátku týdne, a to od pondělka 20. listopadu. Prakticky můžete počítat s Black Friday akcemi celý listopad. Ale pozor, pokud jste slyšeli mimozemšťana v televizní reklamě křičet Black Friday, ještě to neznamená, že musí být vždycky listopad. Alza jako již tradičně s černým pátkem začíná o něco dříve a i několikrát do roka.

Černý pátek přichází a s ním i největší akce

Asi byste museli žít v jeskyni, abyste neslyšeli o Black Friday nebo v překladu o Černém pátku, ale i tak by si k vám Alzák cestu našel. Je to nakupovací svátek, kdy prodejci uvádějí ty nejlepší slevy za celý rok. Je to určitý bonus pro zákazníky, kteří se pustí do vánočních nákupů v předstihu. Tento americký pojem se u nás úspěšně ujal a dnes snad nenajdete úspěšný český e-shop, který by slevy na Black Friday neměl.

Black Friday každoročně probíhá v druhé polovině listopadu, ale konkrétní datum se liší. Probíhá totiž jeden den po dnu díkuvzdání, který připadá na čtvrtek v listopadu. Nicméně slevy probíhají už cca 2 týdny před černým pátkem a ještě minimálně o víkendu, který následuje po černém pátku. Někteří prodejci dokonce vyhlašují Black Friday i na jaře nebo v létě a vezou se na vlně toho, že lidé berou Black Friday jako synonymum pro slevy a moc přesně nevědí, kdy vlastně probíhá.

Jak Black Friday funguje?

A jak probíhá vůbec Black Friday v Česku? E-shopy si tento svátek vyložily po svém a na slevy natrefíte již během listopadu. Black Friday tak probíhá v e-shopech v různou dobu, ale slevy jsou opravdu zajímavé. Při Black Friday natrefíte na slevy až 80% z původních cen produktů. Nakupujte tak elektroniku, módu, kosmetiku, dárky k vánocům a mnoho dalšího. Black Friday vás mile potěší 

Prostě na Černý pátek se slaví v e-shopech všude. Elektroniku za nejnižší ceny nakoupíte při Black Friday. Je dobré si proto na tuto sezónu načasovat nákup nové televize, ledničky nebo pračky. Mezi nejprodávanější značky elektroniky na Black Friday jsou Apple, Samsung, Huawei, LG, Sony nebo Phillips. Dobře se také prodávaly na Black Friday iPhone, Apple Watch Macbooky a další. 

Black Friday má také poptávku po příslušenství k telefonům jako bezdrátové sluchátka AirPods, dále mobily Xiaomi, Samsung nebo smartwatch. Pokud elektroniku nepotřebujete, ale sháníte něco na sebe tak nakoupíte za parádní ceny oblečení i boty.

Black Friday na televize

Black Friday TV televizory ve slevě

Odnášet si velkou placatou krabici, skrývající televizi s ohromnou úhlopříčkou a také slevou je sen každého Blackfridayshoppera. Abyste však nedopadli jako na obrázku výše, raději nakupte svou novou TV online. Na Black Friday můžete narazit na řadu skvělých nabídek na televize, ale klíčem je vědět, kde nakupovat. Podle zkušeností mnoha spotřebitelů jsou některé z nejlepších slev k nalezení v obchodech jako Alza, OKAY nebo Mall. Tyto obchody často nabízejí široký výběr televizorů různých značek a velikostí s výraznými slevami. Také je užitečné sledovat e-shopy a porovnávače cen, jako jsou Heureka nebo Zboží.cz, kde můžete snadno srovnat ceny a najít nejlepší možnou nabídku. Nakonec, nezapomeňte si přečíst recenze a zkušenosti ostatních zákazníků, což vám může pomoci udělat informované rozhodnutí a vybrat televizi, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu.

Black Friday na Apple produkty

Po Apple produktech je hlad a ne jinak je tomu na pověstný Černý pátek. Hned v úvodu vás ale zklamu, pokud čekáte výraznou slevu na nejnovější modely. Jak je již zvykem, na podzim Apple představuje nový iPhone, Macbook, Airpods a další své produkty, na které jsou dlouhé čekací lhůty i bez slev. Máme pro vás ale tajný tip, dlouhodobý 2% slevový kód nabízí Smarty a ten uplatníte jak na nejnovější produkty, tak i na ty starší.

Alza, CZC, Allegro - kde jsou slevy největší?

Alza nabízí ve slevě úplně všechny kategorie zboží a vybere si tam opravdu každý. U CZC má Black Friday událost o trochu geekovštější charakter, ve slevě tam naleznete PC komponenty, mechanické klávesnice pro fajnšmekry a kvalitní elektroniku. Na Allegro je situace trochu jiná, pořád musíme pamatovat na to, že je to marketplace pro tisíce obchodníků a každý si určuje slevy sám. Dost možná narazíte na Allegru na nejvýraznější slevy, ale ověřujte si důkladně kvalitu zboží podle recenzí.

Black Friday Alza 80 procent

Jaké slevové kódy mohu uplatnit na Black Friday 2023?

Během Černého pátku nabízí slevové kódy prakticky všechny velké e-shopy v Česku. Jejich kompletní seznam najdete zde na Promokupónu i se všemi slevami a slevovými kódy. Jedná se o nejlepší příležitost, jak před Vánoci nakoupit dárky za nejlepší ceny. Slevové kódy se často během Black Friday navíc vztahují na většinu zboží, takže ať máte zájem koupit cokoliv, je šance, že nakoupíte s velkou slevou. I přes to, že se jedná o Černý pátek, tak akce často trvají i déle než týden, ale u jednotlivých e-shopů se délka může měnit. Platnost aktuálních slev opět najdete zde na stránkách ke každé jednotlivé slevě nebo slevovému kódu.

Jak nakupovat na Black Friday?

Hlídejte si ceny zboží. Můžete využít srovnávače cen a uvidíte, zda uvedená sleva je opravdu tak výhodná. Stačí si srovnávat ceny zboží v průběhu času a také s konkurencí. Na první pohled vypadá všechno krásně. Počítejte s tím, že e-shopy s nabídkou 80% slevou nabízí jen u některých vybraných produktů. Nenechte se vykolejit a nakupujte s chladnou hlavou. Black Friday i přesto nabízí opravdu zajímavé slevy, stačí se jen řídit selským rozumem. K nákupům nezapomeňte využít slevové kódy, které najdete u nás nebo kombinujte slevu s dopravou zdarma.

Historie Černého pátku

Jedná se o marketingový svátek, který má své kořeny v USA v 60. letech. Datum černého pátku bylo nastaveno na den po dnu díkuvzdání nejspíše proto, že se předpokládá, že v tento den se obchody dostávají do černých čísel. Dlouho byl tento svátek pouze americkou a kanadskou tradicí, u nás se jej prodejci chopili až kolem roku 2011.