SINGLES DAY 2024

Singles Day - obří slevy pro svobodné lidi

Singles Day - největší slevová akce pro nezadané je tady!

Aktuálně tu nejsou žádné slevy. Sezóna pro SINGLES DAY probíhá od 8.11.2024 do 12.11.2024.

Singles Day

Svátek Singles Day - Den nezadaných vznikl v Číně jako reakce ke Dni svatého Valentýna. Jak název napovídá, slevy jsou v tento den věnovány svobodným lidem. Singles Day se slaví každý rok, a to ke dni 11. listopadu. A datum 11. 11. není vybrané zcela náhodně, protože v Číně jednička symbolizuje svobodného člověka a čtyři jedničky značí poté celou skupinu těchto lidí. Singles Day je ve světě populární, především v zahraničí. V některých případech je Singles Day známý jako Aliexpress Day, protože právě v tento den jsou na prodejní platformě ty největší slevy a jsou rozsáhlejší než na Black Friday.

Které české e-shopy nabízí slevy?

Singles day ještě v Česku není tak známý a neevokuje v lidech takové nadšení a nákupní mánii jako třeba Black Friday nebo povánoční slevy. Proto e-shopy zatím nechtějí vkládat svoji energii a prostředky na propagaci tohoto svátku, nebo je možné, že o něm ještě ani sami neví. Singles day se však již dostává pomalu do podvědomí lidí a první obchody se již hlásí se svými slevami. Akce spojené se dnem nezadaných jsme již zaznamenali u obchodů Notino, DouglasOkay. Jaké e-shopy se však zapojí tentokrát a kolik jich bude? Nechme se překvapit.

Singles day a mezinárodní e-shopy

Jak již bylo zmíněno, Singles day vzniknul v Číně a proto je jasné, že první slevy začaly nabízet právě čínské e-shopy. Z těch největších a nejznámějších e-shopů se však prodávají produkty do celého světa a objednávají si je samozřejmě i čeští zákazníci. Proto se tento svátek postupně stává globálním. Nejznámější Singles day slevy jsou v Aliexpressu, kde zpravidla dosahují až 80%. Dále se zapojuje DealExtreme, ale také Nike, který díky velkým prodejům v Číně tuto akci přebral a také se účastní její propagace.

Rozšíření Singles Day a jaké zboží nakoupíte

Tento původně Čínský svátek se postupně rozšířil a stále rozšiřuje do celého světa. Dříve se jednalo spíše o méně významný svátek, ovšem v roce 2009 se Jack Ma, zakladatel Alibaba Group (pod tuto firmu patří AliExpress), rozhodnul vynaložit obrovské množství peněz na propagaci tohoto dne jako nákupního svátku. Dokonce s propagací pomohla i americká zpěvačka Taylor Swift a Singles day se tak stal v Číně nákupním svátkem podobným Black Friday. Jack Ma poté prohlásil, že je v jeho zájmu, aby se stal Singles day celosvětovým svátkem nakupování. A co si na tento den můžete koupit výhodněji? Nejtypičtěji se zlevňuje elektronika a oblečení. Můžete si tedy pořídit především nejnovější elektro - mobily, tablety, chytré hodinky a další, nebo také (nejen) zimní oblečení a boty. Není však nikde uvedeno, že se slevy nemůžou vztahovat i na jiný typ zboží.