Mezinárodní den žen

Ženy, oslavujte! Přišel MDŽ a s ním i slevy speciálně pro vás.

Mezinárodní den žen - jedinečné slevy na dámské produkty

Aktuálně tu nejsou žádné slevy. Sezóna pro Mezinárodní den žen probíhá od 6.3.2021 do 9.3.2021.

Kdy bude MDŽ?

Mezinárodní den žen probíhá každoročně 8. března. Tento svátek přivádí muže do ranních front před květinářství a obchodů, kde nakupují bonboniéry nebo různé dárky pro ženy či partnerky. Děti dávají své mamince, babičce nebo učitelkám vyrobené přáníčka, natrhané kytičky nebo nakoupené čokolády. V práci zase dostávají ženy zvýšené pozornosti a dárky od šéfů nebo milých kolegů. Vztah k MDŽ je dnes ještě rozpačitý, protože ho mnozí mají spojené jako komunistický svátek. Spousta žen nicméně ráda vzpomíná na dárky a oslavy. Dnes se tento svátek opět oslavuje a odpadá předpojatost.  

Proč se slaví MDŽ?

Mezinárodní den žen má svůj původ v době sociálních krizí na nadcházející světovou válku. Ženy začaly bojovat o rovnocenné právo. Počátek byl již od roku 1907, kdy se konal první mezinárodní sjezd socialistických žen ve Stuttgartu. Zde padl návrh, aby se ženy určitý den každoročně scházely a požadovaly volební právo. Důvodem proč se měly ženy v boji za svá práva scházet byla snaha upozornit na tuto problematiku širokou veřejnost. Následujícího roku demonstrovaly ženy v New Yorku za zkrácení pracovní doby nebo volebního práva. Od roku 1908 se ve Spojených státech začal slavit poslední únorovou neděli „Národní den žen“. V Evropě pak byl Den žen zaveden o dva roky později, v roce 1910. 

MDŽ byl oficiálně uznán OSN až v roce 1975 jako Mezinárodní rok žen. V roce 2001 vydal generální tajemník OSN u příležitosti MDŽ poselství, kde zdůrazňuje problém současné doby - nerovnoprávné zastoupení žen v politickém životě. 

Dnes se slaví svátek jako připomínka k rovnoprávnosti žen. Ženy pak vždycky ocení, když si muž vzpomene a koupí kytku. 

Dárky a slevy na MDŽ

Opravdoví muži nezapomínají na žádný svátek a to ani na MDŽ. Využívají každé příležitosti jak své ženě udělat radost. Někteří muži dávají přednost koupě kytkám v kamenném obchodě. V současnosti mají muži na výběr z široké nabídky drobných dárků, které partnerku jistě potěší. Čokolády, zájezdy, masáže pro dva nebo jiné dárky. Nebo prostě zažijí krásně strávený společný večer ve dvou u romantického filmu.

Mezinárodní den se slaví již více než 100 let a maminky, babičky, dcery, tety, přítelkyně, kamarádky nebo kolegyně v práci si vaši pozornost jistě zaslouží.