Mezinárodní den žen 2024

Ženy, oslavujte! Přišel MDŽ a s ním i slevy speciálně pro vás.

Mezinárodní den žen - jedinečné slevy na dámské produkty

Dárky pro maminku

Kdy bude MDŽ?

Mezinárodní den žen probíhá každoročně 8. března. Tento svátek přivádí muže do ranních front před květinářství a obchodů, kde nakupují bonboniéry nebo různé dárky pro ženy či partnerky. Děti dávají své mamince, babičce nebo učitelkám vyrobené přáníčka, natrhané kytičky nebo nakoupené čokolády. V práci zase dostávají ženy zvýšené pozornosti a dárky od šéfů nebo milých kolegů. Vztah k MDŽ je dnes ještě rozpačitý, protože ho mnozí mají spojené jako komunistický svátek. Spousta žen nicméně ráda vzpomíná na dárky a oslavy. Dnes se tento svátek opět oslavuje a odpadá předpojatost.  

Proč se slaví MDŽ?

Mezinárodní den žen má svůj původ v době sociálních krizí na nadcházející světovou válku. Ženy začaly bojovat o rovnocenné právo. Počátek byl již od roku 1907, kdy se konal první mezinárodní sjezd socialistických žen ve Stuttgartu. Zde padl návrh, aby se ženy určitý den každoročně scházely a požadovaly volební právo. Důvodem proč se měly ženy v boji za svá práva scházet byla snaha upozornit na tuto problematiku širokou veřejnost. Následujícího roku demonstrovaly ženy v New Yorku za zkrácení pracovní doby nebo volebního práva. Od roku 1908 se ve Spojených státech začal slavit poslední únorovou neděli „Národní den žen“. V Evropě pak byl Den žen zaveden o dva roky později, v roce 1910. 

MDŽ byl oficiálně uznán OSN až v roce 1975 jako Mezinárodní rok žen. V roce 2001 vydal generální tajemník OSN u příležitosti MDŽ poselství, kde zdůrazňuje problém současné doby - nerovnoprávné zastoupení žen v politickém životě. 

Dnes se slaví svátek jako připomínka k rovnoprávnosti žen. Ženy pak vždycky ocení, když si muž vzpomene a koupí kytku. 

Dárky a slevy na MDŽ

Opravdoví muži nezapomínají na žádný svátek a to ani na MDŽ. Využívají každé příležitosti jak své ženě udělat radost. Někteří muži dávají přednost koupě kytkám v kamenném obchodě. V současnosti mají muži na výběr z široké nabídky drobných dárků, které partnerku jistě potěší. Čokolády, zájezdy, masáže pro dva nebo jiné dárky. Nebo prostě zažijí krásně strávený společný večer ve dvou u romantického filmu.

Mezinárodní den se slaví již více než 100 let a maminky, babičky, dcery, tety, přítelkyně, kamarádky nebo kolegyně v práci si vaši pozornost jistě zaslouží.