Jak funguje Google Pay? Poradíme vám s nastavením

PromoKupon guarantee

Všechny slevy garantujeme. Odměna pro každého, kdo zde najde neplatnou akci!

Google Pay, placení pomocí smartwatch nebo mobilního telefonu - tuzemské banky jdou kupředu a začínají podporovat novinky. Přichází také revoluční Twisto a Revolut, které využijete v rámci služeb Google Pay. Jak funguje Google Pay se dočtete níže. 

Jak funguje Google Pay

Google Pay je mobilní služba, díky které jednoduše zaplatíte prostřednictvím mobilu nebo online na internetu. K mobilnímu placení je nutné si stáhnout aplikaci Google Pay v Google Store. 

Tato aplikace funguje jen na Android. Google Pay pro iOS je zatím dostupné v USA. Dále je nutné, aby Google Pay podporovala vaše banka. Seznam banka najdete dole, nicméně v současnosti již Google Pay podporuje většina bank.

Jak tedy používat Google Pay?

Nejprve je tedy mít nutné podporovanou banku, mobil s Android a pro placení online je nutné mít kartu uloženou ve svém Google účtu nebo v prohlížeči Chrome. Máte 3 možnosti jak platit pomocí Google Pay.

1. Aplikace v mobilním telefonu

Nejprve si stáhněte aplikaci Google Pay, která je dostupná v Google Store. Dále je nutné do aplikace nahrát svoji platební kartu. Vyfoťte přední a zadní stranu karty a systém díky metody OCR nahraje automaticky platební údaje. Doporučujeme zkontrolovat, zda aplikace správně nahrála údaje. 

Následně dojde k ověření karty a nakonec odsouhlasíte obchodní podmínky své banky a hurá chytře nakupovat online. 

Jak funguje ověření karty se dozvíte v následujícím videu.

Karta se nakonec synchronizuje s Google účtem. Takto uložené údaje jsou chráněné tzv. "tokenizaci". ČÍslo platební karty přiřadí virtuální číslo (token), které je odlišné od skutečného čísla karty. S tím to virtuální číslem pak pracuje Google a předává jej obchodníkům. 

Skutečné číslo platební karty se obchodník nikdy nedozví a není uložena ani ve vašem telefonu. Virtuální číslo si najdete v mobilní aplikaci v sekci Platby a klikněte na obrázek karty a následně se zobrazí číslo virtuálního účtu. 

2. Uložte si kartu pomocí Google účtu

Je to zcela jednoduché. Přejdete na https://pay.google.com/payments/ a vložte své platební údaje – číslo karty, datum platnosti a CVC kód.

V centru plateb najdete všechny vaše platební karty a při placení online v e-shopu zaplatíte prostřednictvím Google účtu v prohlížeči.

3. Vložení karty pouze do prohlížeče

Kartu si přidáte pouze v prohlížeči a přidat si ji můžete buď v nastavení nebo při placení v e-shopu a následně si uložíte údaje karty do prohlížeče. Údaje karty pak najdete v nastavení a dejte hledat "platební metody". 

Karta tak zůstane uložená pouze v prohlížeči. Google tak kartu pouze načte při placení. Takové placení pak vidíte na následujícím obrázku. Při platbě v e-shopu, kdy už vyplňujete údaje na kartě máte možnost "předvyplnit" jednotlivé políčka a vy už nic vyplňovat nemusíte. 

Podporované banky Google Pay

 • air bank,
 • Česká spořitelna,
 • ČSOB,
 • KB,
 • Fio banka,
 • KB,
 • Revolut,
 • Moneta,
 • a mnoho dalších.

Aktuální seznam zde

Kde všude lze platit

 • Kamenné prodejny - je nutné mít podporované terminály s bezdrátovou komunikaci "bluetooth" a při placení si řekněte jako obyčejně "Chci platit kartou" a k platebnímu terminálu přiložíte mobil nebo chytré hodinky a máte zaplaceno.
 • Revolut - velice oblíbené placení v zahraničí nabízí výhodnější směnné kurzy. 
 • Twisto - neplatíte dopředu, nejprve si zboží vyzkoušíte a zaplatíte do 45 dnů. 
 • V e-shopech - většinou probíhá kontrola např. přiložením prstu.
 • Peer-to-peer platby - zasílání peněz mezi přáteli :)

Vydáno: 9.1.2020