Letní dovolená v zahraničí - na co si dát pozor?

PromoKupon guarantee

Všechny slevy garantujeme. Odměna pro každého, kdo zde najde neplatnou akci!

Mnoho z nás nyní vyráží na dovolenou odpočinout si od práce a nabrat u moře čerstvé síly. Užít si léto s rodinou pohromadě na pěkné dovolené, je prostě u většiny z nás tradice, a proto se nechceme nechat odradit ani kdejakými možnými komplikacemi. V tomto článku se podíváme na věci, na které bychom si měli dát pozor, než vyrazíme na dovolenou.

Koronavirus

Jak jistě všichni víme, koronavirus není ještě zdaleka téma, které bychom mohli jen tak přejít bez povšimnutí. Při výběru země, do které se chystáme, bychom měli dobře zvážit, jestli nás omezení spojené s virem nemohou ohrozit. Nikdo by přece nechtěl dovolenou trávit v karanténě, nebo v ní musel být po příjezdu zpět. Nejlepší je podívat se přímo na stránky ministerstva zdravotnictví, kde naleznete seznam zemí podle míry rizika nakažení. Podle toho zjistíte, jestli potřebujete negativní test na Covid19, když se z této země vracíte (druhá možnost je podrobit se 14denní karanténě). Pokud jedete autem, je také dobré se podívat na tento seznam u všech zemí, kterými projíždíte. Každá země totiž nebezpečnost ostatních zemí posuzuje jinak.

Nechte zbytečné krámy doma

Pokud cestujete letadlem, je dobré si podrobně pročíst podmínky pro velikosti zavazadel. Zvláště u některých levných letenek u nízkonákladových společností je totiž povoleno jen příruční zavazadlo, které navíc musí splňovat určité rozměry. Pokud si myslíte, že vám to snadno projde a bude vám stačit jen milý úsměv na slečnu při odbavení, můžete se také pěkně mýlit. Některé letecké společnosti vám o něco větší zavazadlo odpustí, ale jiné jsou velice striktní a budou po vás požadovat poplatek, který rozhodně nebude zanedbatelný. Dejte si proto pozor, aby se vaše dovolená zbytečně neprodražila a zkontrolujte si tyto parametry přímo na stránkách letecké společnosti.

Jistota je důležitá

Cestovat bez pojištění je riziko. Možná si řeknete, že je přece velice malá pravděpodobnost, že se vám zrovna na dovolené něco stane, avšak co kdyby vám zrovna osud nepřál a musely byste opravdu v cizí zemi navštívit nemocnici? Museli byste si ošetření zaplatit sami a věrte, že by to mohla být opravdu tučná suma peněz, která by vám mohla nemile zkomplikovat život. Nechceme vás samozřejmě strašit a od cestování odrazovat, ale spíš upozornit na to, že s cestovním pojištěním budete moct cestovat s mnohem větším klidem. Cestovní pojištění navíc není vůbec drahá záležitost, takže za tu jistotu, kterou vám nabízí, určitě stojí. Podívejte se třeba na nabídky pojišťovny ČSOB, která má právě na cestovní pojištění rodinnou slevu 39%! Tak neváhejte a pojistěte se, protože ten klid za to stojí.

Vydáno: 8.8.2020