Velikonoční slevy 2024

Velikonoční slevy vám přinese velikonoční zajíček

Velikonoční slevy, které si opravdu zamilujete

Velikonoce se blíží a to je období, ke kterému patří svátečně prostřený stůl, jarní dekorace jako velikonoční vajíčka, pomlázky, dále tradiční jídla jako beránek nebo mazanec. Také natrefíte na zajímavé velikonoční slevy v hypermarketech převážně na jídlo a sladkosti. Velikonoční slevy, ale nabízí daleko více a nabídka je opravdu pestrobarevná. Najdete zde slevy také na oblečení, obuv, módní doplňky, dále vlasovou a tělovou kosmetiku nebo bytové doplňky či dokonce slevy nábytek nebo elektro. Toužíte strávit svátky v pohodlí a klidu? Využijte naše slevy na velikonoční pobyty pro dva či celou rodinu třeba do hor na lyže. 

Velikonoční pondělí

Velikonoční pondělí je dnem, který následuje po neděli Zmrtvýchvstání Páně. U nás se slaví velikonoce nejrůznějšími tradicemi a zvyklostmi, které lze zařadit k přechodovým rituálům končící zimy a nastávajícího jara. Církevní oslava Velikonoc má se pojí ke Kristově vítězství nad smrtí (tj. vzkříšení) – základní bod celého křesťanství. V České republice pak teče alkohol proudem, roste zájem o cukroví a pečivo. Lidé mají velký zájem o pečící suroviny jako vejce, mouku, mléka, vanilkových cukrů a další. Při "šmigrustu" teče zase alkohol proudem, chlebíčky a dětem se dávají cukroví a různé sladkosti. 

Velikonoční slevy

Velikonoce jsou pro obchodníky hned po Vánocích nejlepším obdobím v roce. Obchodníci nabízejí velikonoční slevy a akce nejen u potravin, ale třeba i u pohonných hmot. Můžete tak natrefit na zajímavé slevy na čerpacích stanicích. Pokud neslavíte Velikonoce, můžete využít velikonočních slevy na nabídky pobytů a zájezdů na lyže. Nenechte si ujít tuto příležitost na odpočinek. 

Velikonoce v České republice

Velikonoce se u nás slaví v neděli a pondělí. Velikonoční neděle se nese ve znamení radosti a veselí nad zmrtvýchvstáním Ježíše Krista. V kostelech se konají slavnostní bohoslužby, světí se velikonoční pokrmy jako beránek nebo mazanec. Velikonoční pondělí je u nás spojeno spíše lidovými zvyky. Rodiny v tento svátek oslavují a nechybí u jídelního stolu maso, zejména v sekané kombinaci s vejci jako masové nádivky. 

Typická tradice je pomlázka, kdy chlapi vyšlehají ženy vlastnoručně upletenou vrbovou pomlázkou zdobenou stužkami nebo je koupí. Legenda praví, že vrba je první strom, který na jaře kvete.  Ohebnost proutků má zaručit plodnost. Vyšlehání nemá bolet, ale spíše se ženy nahánění. Během následujícího roku žena neuschne a muže odmění kraslicí, malovaným vajíčkem, sladkostmi nebo panákem alkoholu.

Velikonoce ve světě

V USA se slaví velikonoční svátky s velikonoční událostí zvanou „Easter Egg Roll“. Tato tradice se pravidelně odehrává na trávníku před Bílým domem. Americký prezident pozve děti, které na zahradě hledají ukrytá čokoládová vajíčka, která schoval velikonoční zajíček. Ve Velké Británie je celá řada zvyků a to podle hrabství. Slaví se zde také křesťanský svátek Zelený čtvrtek, kdy si lidé nechávají žehnat posvěceným olejem. Norové dodržují tradici, která se nazývá „Paaskekrim“, tzv. Velikonoční zločin. V tomto období jsou oblíbené detektivky nebo thrillery. Zvyk pochází údajně kdy na titulních stránkách novin podporoval vydavatel knih prodej svého nového krimi románu. Norové také tráví čas na lyžařských chatách nebo na svazích hor.