Kam na podzim za teplem? Přečtěte si, do jakých zemí se vydat k moři

PromoKupon guarantee

Všechny slevy garantujeme. Odměna pro každého, kdo zde najde neplatnou akci!

Cestování v létě jste letos vynechali a šetřili jste si dovolenou, abyste ji využili až po konci prázdnin? Tak v tom případě zbystřete, máme pro vás několik tipů, do kterých zemí je nyní vhodné vyrazit a jako bonus zde budete mít na podzim menší množství lidí, větší klid a v neposlední řadě se na takovou dovolenou podíváte za příznivější cenu. Tolik by pro rychlý úvod stačilo a pojďme se vrhnout hned na první z nich!

boat-on-sri-lanka-2022-01-11-04-58-53-utc.jpg

Příjemné teploty na vás čekají v Řecku!

Podívejte se již od 5990 Kč do krásného, teplého Řecka, kde se vyhřejete na sluníčku, ale zároveň se přehnaně nezpotíte. Krásné prostředí nabízí třeba ostrov Zakynthos, kde si můžete užít nádherné pláže, ale i moc pěkné památky. Navštívit můžete třeba kostel sv. Dionýsa, který patří k nejdůležitějším památkám na ostrově, nebo také klášter Anafonitria, zajímavou památku s Byzantskou architekturou. Určitě taky vyzkoušejte vyhlášené řecké pokrmy a jistě budete z autentické místní kuchyně nadšeni, stejně jako z moře, které má nyní teplotu přibližně stejnou, jako vzduch, a to 26°C.

Navštivte orient za super cenu

Za ceny od parádních 5390 Kč se můžete vydat do země, oplývající nejen krásným mořem - do Turecka. Tato islámská země má mnoho co nabídnout, ovšem málokdo ví, že v Turecku není jen pěkné moře, ale také jsou to hromady památek jak architektonického, tak i přírodního rázu. Za zmínku stojí třeba ruiny Olympos z 2. století, Lykijská stezka, ale najdete tu i méně známá jezera či vodopády. Stejně tak stojí za to ochutnat nejlépe každý den jiné turecké jídlo, ať už to jsou smažené masové placičky köfte, místní pizza pide, nebo pravý turecký döner. Když už jste v této zemi, podívejte se také do jedné z mešit, kde vás její atmosféra přímo vcucne. Procházet se bosí po hebkém koberci mešity, nasávat klid a kochat se každým detailem jejích kreseb a mnohobarevných mandal uvnitř kupolí, ve vás zanechá netradiční vzpomínku na dlouhá léta. No a to hlavní, za čím jste tu přijeli? Parádní teplota okolo 28°C a jen o 2 stupně chladnější moře vám dodají potřebnou dávku vitamínu D a vnesou do uplakaného podzimu slušnou dávku optimismu.

aerial-view-at-sunrise-at-sea-near-marmaris-turke-2021-09-01-07-24-53-utc.jpg

All-inclusive levněji než kde jinde

Za opravdu bezkonkurenční ceny nabízí plnou penzi hotely v Egyptě. Celou dovolenou tak můžete mít od 8390 Kč a nemusíte se starat o vaření, nakupování, zkrátka o nic. Milí místní kuchaři vám rádi připraví mezinárodní pokrmy a barmani zase nalejí, cokoliv si poručíte. Užít si můžete vychlazený drink na pláži či u bazénu, nebo si dát třeba i něco tvrdšího v podvečer na baru. Nic vám však nebrání si dát taky od alkoholu oddech a s čistou hlavou se naladit na pohodovou vlnu při noční procházce na pláži, poslouchat zvuky moře a pozorovat úžasné, hvězdami zasypané nebe. Každopádně se na čas vrátíte do těch nejteplejších letních dnů, protože v tomto období se rtuť teploměru v Hurghadě pohybuje okolo 35°C a moře má skvělých 28 stupňů.

Vydáno: 16.9.2022