Jak sportovat v létě?

PromoKupon guarantee

Všechny slevy garantujeme. Odměna pro každého, kdo zde najde neplatnou akci!

Rádi běháte nebo chodíte do posilovny v létě? Má to své výhody, třeba menší nával v posilovně nebo můžete využít pěkného počasí na běhání. Nicméně je nutné dodržovat pár pravidel v horkých dnech.

Photo by Bruno Nascimento on Unsplash

Sportování v letních dnech ano, ale...

Většina lidí odkládá sportování v létě na brzké hodiny nebo na večerní. Nemusíte se nutně schovat, když se blíží teplota k třicítce. Stačí se postupně aklimatizovat, vyhnout se extrémním tréninkům, dodržovat pitný režim a postupně přidávat zátěž. Vy tak docílíte výkonů i přes horké dny. Zkuste se, ale vyhnout polednímu tréninku, kdy je největší vedro. 

Strečinku neutečete

Nikdy při sportování nevynechte strečink, ať už se blíží teplota k bodu mrazu nebo k třicítce. Svaly jsou ztuhlé nehledě na teplotě venku. Na Instagramu nebo na Youtube najdete hromadu návodů, jaký strečink zvolit při běhání nebo posilování. 

Doplňky vhodné pro sport

Pokud už sportování věnujete více času a chcete dosáhnout lepších výsledků, je zapotřebí využívat doplňky před výkonem, během tréninku a po tréninku. Nejlepší nálož doplňků stravy najdete na Myprotein. Slevy jsou zde každý týden a jestli jste se zde nezaregistrovali, můžete využít slevový kód -30%. A pokud chodíte raději do posilovny, tak bez suplementů už to snad ani nejde. Samozřejmě doplnit sacharidy místo tyčinky banánem můžete taky :) Hlavně nezapomeňte doplňovat minerály, při pořádném tréninku toho dost vypotíte. 

Vhodné oblečení do horkých dnů

Tady opravdu nestojí za to šetřit. Vybírejte vhodné oblečení na sportování. Můžete kouknout na nabídku funkčního oblečení na Hervis, kde můžete využít slevový kód -25% na běžeckou obuv. A při větším nákupu můžete využít na Hervisu slevový kód -500 Kč při nákupu nad 2500 Kč. Většinou při nákupu kvalitní běžecké obuvi je nutné investovat kolem 2000 Kč - 4500 Kč, tak nezapomeňte využít slevové kódy. 

Nezapomeňte na opalovací krém

Opalovací krém nevynechávejte. Zabráníte tak spálené pokožce. Zde se vyhněte přípravkům na olejové bázi a spíše vybírejte opalovací mléka, které nebrání pocení. Přípravy na opalování můžete zakoupit v e-shopu Pilulka. Nebo se aspoň snažte zakrýt pokožku vhodným oblečením.   Vydáno: 23.7.2019