Elektronická dálniční známka 2021 zdarma!

PromoKupon guarantee

Všechny slevy garantujeme. Odměna pro každého, kdo zde najde neplatnou akci!

Novinka, která se v Česku od příštího roku zavádí, k nám přivádí mnoho otázek. Jakým způsobem si ji mohu koupit, jak bude probíhat případná kontrola a kolik bude vlastně stát? Na všechny tyto otázky zde naleznete odpověď a navíc vám ukážeme způsob, jak ji získat zadarmo!

Kde ji koupit a kolik bude stát?

Na ministerstvu dopravy asi nemají moc zkušeností se zakládáním e-shopů. Ještě nedávno web, kde si můžete elektronickou dálniční známku koupit, totiž vůbec nebyl funkční. Nyní už je naštěstí v pořádku a tak si známku můžete koupit na stránkách edalnice.cz. Brzy bude možné ji zakoupit také na poště či čerpacích stanicích Euro Oil, kde vám s procesem objednání pomůže obsluha. Připravuje se také možnost zakoupení v samoobslužných kioscích, které budou umístěné u hraničních přechodů.

Cena dálniční známky bude:

  • Roční známka - 1500 Kč
  • Měsíční známka - 440 Kč
  • 10denní známka - 310 Kč

Pokud vlastníte vozidlo na zemní plyn (CNG) nebo biometan, máte slevu 50%. Stát vás tedy bude:

  • Roční známka - 750 Kč
  • Měsíční známka - 220 Kč
  • 10denní známka - 155 Kč

Pokud však vlastníte vůz na LPG, nárok na slevu nemáte.

Zato pokud máte vozidlo na elektřinu, vodík či hybridní ústrojí, kde hodnota emisí nepřesáhne 50g/km, můžete české dálnice využívat bezplatně. Stejně tak je tomu u vozů s registrační značkou s písmeny "EL", historických vozidel s přidělenou zvláštní poznávací značkou a průkazem historického vozidla. Dále také můžete využívat dálnice zdarma, pokud přepravujete držitele průkazu ZTP nebo ZTP/P. Ten však musí být ve voze přítomen. Pro toto osvobození budete muset vyplnit formulář "podání oznámení o osvobození", který naleznete zde.

Známka platí přesně na 1 rok a novinkou je, že si můžete zvolit přesný den, kdy začne platit. Pokud vlastníte známku na rok 2020, ta platí do 31. 1. 2021. Bude pro vás tedy nejvýhodnější, když si na nové známce nastavíte datum platnosti od 1. února.

Jak získat elektronickou dálniční známku na 1 rok zdarma?

Ano, i na dálniční známce se dá krásně ušetřit. Pokud využijete TÉTO AKCE od ČSOB, nemusíte mít ani elektromobil a budete se moci prohánět po našich dálnicích zcela zdarma! A co pro to musíte udělat? Stačí si sjednat povinné ručení či havarijní pojištění k vašemu vozu za alespoň 6000 Kč a to do 31. 1. 2021. Navíc můžete získat slevu 20% za sjednání, dále až 20% slevu za bezeškodní průběh a dalších až 20% pro klienty ČSOB.

Kontrola dálničních známek

Dohlížet nad tímto systémem bude Policie ČR a Celní správa ČR, která na základě vaší SPZ ihned pozná, zda máte platnou známku či nikoliv. Stejně tak kamerový systém na kontrolních branách. Pokud nebudete mít při jízdě na dálnici platnou známku, hrozí vám pokuta ve výši až 20 000 Kč, při záměrném oznámení o osvobození, na které nemáte nárok, hrozí pokuta až 100 000 Kč a pokuta až 5 000 Kč vás nemine, pokud vás přistihnou ve vozidle, které má nárok na osvobození, ale vy jste oznámení o osvobození nepodal.

Vydáno: 11.12.2020