Anytime carsharing promo kod a zkušenosti

PromoKupon guarantee

Všechny slevy garantujeme. Odměna pro každého, kdo zde najde neplatnou akci!

Už jste slyšeli o Anytime Carsharing? Jedná se o službu carsharing - sdílené auta za poplatek. Pokud chcete můžete vyzkoušet tuto službu zdarma na 20 minut, stačí zadat promo kod AD3BE0 a vy se tak projedete zdarma v Toyota Yaris Hybrid po Praze. 

Registrace rychlá a jednoduchá

Nejprve je nutné si stáhnout aplikaci, která je dostupná u Android a také iOS. Samotná aplikace je uživatelsky přívětivá a jednoduchá na ovládání. Při registraci je nutné ofotit občanský průkaz včetně řidičského průkazu. Nakonec se vyfotíte vy sami a uděláte jedno selfie pro kontrolu. Samotné ověření může trvat hodinu i déle. Placení probíhá přes platební kartu.  

V menu najdete poté všechny podstatné informace a pravidla, které doporučujeme řádně přečíst.  

Hledání auta 

Po kompletní registraci si můžete najít auto na mapě v aplikaci Anytime Carsharing. Většinou se pohybují v centrech nebo na sídlišti. V průběhu dne se opravdu pohybují. Takže si zarezervujte vyhlídnuté auto, máte 20 minut na vyzvednutí. Pokud auto nemůžete najít, můžete si pomocí aplikace "zablikat". Hlídejte si taky stav benzínu, ať nemusíte jezdit na pumpu.  

Kontrola auta

Na kontrolu auta máte 3 minuty. Prověďte ji důkladně zvenku i zevnitř (technický průkaz najdete v palubovce u spolujezdce). Případné škody za předchozího řidiče nahlašte předem, pak se to těžko bude dokazovat. 

Náš tip: zevnějšek auta můžete zkontrolovat dopředu a 3 minuty si nechat na vnitřek. 

Připravte se na automat

AnytimeCarsharing má ve své flotile Toyota Yaris - hybridní automobil s automatickou převodovkou. Pokud jste nepracovali s automatickou převodovkou, tak se na to předem připravte. 

Auto nastartujete sešlápnutím brzdy a nastavením automatu na D, až poté se auto nastartuje (bacha na R je to zpátečka). Dále zde oceníte na automatu S, které je pro jízdu na sněhu a ledu, i když v Praze se asi nejspíš tak často nevyužije. N značí neutrál a P uvede auto do parkovací polohy. Na automat si zvyknete a zároveň pocítíte komfort při řízení. 

Potěší vás také parkovací senzory, které pracují skvěle. Akorát nám chybělo si připnout někde mobil, kde by jsme si mohli sledovat navigaci.

Zóny a parkování

Parkování v Praze bývá někdy zlo. Anytime Carsharing dovoluje parkovat auto v modrých i fialových zónách, pokud už nehodláte pokračovat v jízdě. Placené parkovné si hradíte sami. 

Náš tip: na hledání modrých a fialových zón  využijte aplikaci Mapy.cz.

Omezený rozsah

Také počítejte s omezeným rozsahem, kam si s autem dojedete. Opět mapu, kam můžete dojet máte přímo v aplikaci, takže se oblasti můžou časem rozšiřovat. 

Náš tip: Auto jsou víceméně v pohybu, ale pokud dlouho stojí, sníží její cenu i ve špičce na 1,99 Kč

Ceny a spoluúčast  

Taky jste si všimli ceny? Můžete jezdit již od 1,99 Kč/min nebo využít některý z balíčku. Ceny se mění v průběhu dne a kompletní podmínky najdete zde. Balíčky jsou výhodné při delších trasách nebo opětovném ježdění. Můžete také využít sazbu za parkování. Všechny sazby a balíčky zahrnují benzín, mytí i pojištění vozu.

Náš tip: využijte slevový kod AD3BE0 na 20 minut zdarma 

Počítejte se spoluúčasti v případě, že způsobíte dopravní nehodu nebo jiným způsobem porušíte podmínky smlouvy.  Spoluúčast v případě dopravní nehody může sahat až do výše 12 000 Kč. A na závěr připomínáme, kontroly auta před nástupem nepodceňujte a ihned hlašte závady a při ukončení jízdy auto klidně vyfoťte. 

Stručný přehled

  • auto si můžete zarezervovat 20 minut dopředu
  • nezapomeňte zkontrolovat celé auto
  • platíte spoluúčast při dopravní nehodě a to až do výše 12 000 Kč
  • hlídejte si stav benzínu
  • můžete využít parkovací sazbu
  • parkování v modrých i fialových zónách 
  • auta, které nejezdí mají nižší cenu i ve špičce 1,99 Kč/min 
  • využijte náš promo kod AD3BE0

Vydáno: 20.11.2019