Kde koupit nejlevnější notebook a za kolik?

PromoKupon guarantee

Všechny slevy garantujeme. Odměna pro každého, kdo zde najde neplatnou akci!

Dnes si uděláme srovnání tří e-shopů s cílem zjistit, kde lze pořídit nejlevnější nový notebook a na kolik nás takový stroj vyjde. Podíváme se taky na jejich parametry a v závěru zhodnotíme, co je nejvýhodnější. U nejlevnějších notebooků nelze čekat zázraky, ale pokud nepotřebujete velmi rychlou odezvu a nebudete na nich chtít hrát hry, může vám i takový "noťas" dobře posloužit.

Neznámá značka se zajímavým konceptem

Nejlevnější notebook na Alze je neznámý Umax VisionBook 10Wr Tab. Jedná se o zajímavý koncept tabletu, který se dá propojit s klávesnicí, čímž vznikne notebook, který od běžného nepoznáte. Vyjde vás na krásných 5490 Kč a nabídne matný 10,1" displej s rozlišením 1280 x 800 px, procesor Intel Celeron N4020 Gemini Lake a operační paměť 4GB LPDDR4. Kapacita úložiště je 64 GB typu Flash a notebook váží pouhých 0,9 kg. Na cesty a pro nenáročné brouzdání po internetu je tedy úplně ideální.

Kvalita, za kterou si ale připlatíte

Okay nabízí jako nejlevnější podstatně známější značku, a to konkrétně notebook Lenovo IP 1 s označením 82GW002GCK. Je ale také o necelé 2 tisíce dražší, což dělá navýšení ceny oproti Umaxu o 32,8%, tedy téměř o třetinu. Za 7290 Kč si však koupíte stroj, který má 14" obrazovku s Full HD rozlišením 1920 x 1080 px, procesorem AMD 3020E a pamětí DDR4-SDRAM. Tato mašina váží 1,4kg, což je přibližně o polovinu více, než Umax, ale i tato hmotnost není tak velká, aby se s notebookem nedalo pohodlně cestovat. Navíc se o rychlejší načítání stará disk typu SSD o velikosti 64 GB.

Ještě levnější Lenovo

V e-shopu Smarty lze sehnat ještě levnější Lenovo Chromebook 3 s označením 82H4000CMC v černé barvě. Ten nabízí displej o velikosti 11,6" s rozlišením 1366 x 768 px, dvoujádrový procesor AMD A4-9120c, 4GB RAM typu DDR4 SODIMM (slot) a SSD disk o velikosti 32 GB. Místa na uložišti je tedy prachbídně málo. Zato příjemně překvapí hmotnost pouhých 1,12 kg a příjemně skladné rozměry.

Závěrečně zhodnocení

V první řadě je dobré si ujasnit, co od notebooku očekáváte a je jasné, že dostat "hodně muziky" za málo peněz je velice obtížné. Pro náročnou práci s potřebou rychlé odezvy raději sáhněte do vyšších cenových kategorií, nebo si kupte solidní repasovaný notebook s kovovým tělem, který ještě ledacos vydrží. Pokud ale nejste nároční a notebook potřebujete jen pro brouzdání na internetu či vyřizování běžných a nenáročných záležitostí, není důvod zbytečně utrácet za nový počítač desetitisíce.

Jestliže chcete přece jen trochu kvality a nevadí vám dát za notebook něco přes 7 tisíc, sáhl bych po Lenovu z obchodu Okay, který nabízí ze srovnávaných kusů nejlepší parametry. Pokud však dáváte přednost skladnosti a spokojíte se opravdu s málem, doporučili bychom Umax, který vychází cenově nejlépe a může nabídnout zajímavé propojení tabletu a plnohodnotného notebooku.

Ať už si koupíte jakýkoliv počítač, vyberte si ten pravý, který vám bude vyhovovat. Držíme vám palce :-)

Vydáno: 24.3.2021