Cestovky, které vrací peníze za zájezd kvůli koronaviru

PromoKupon guarantee

Všechny slevy garantujeme. Odměna pro každého, kdo zde najde neplatnou akci!

Máte koupený zájezd a nevíte jestli vám vrátí peníze kvůli dočasné karanténě, zákazu pohybu osob mimo ČR a koronaviru? Tady najdete potřebné informace

CK Invia

V případě, že máte zakoupený zájezd s datem nástupu do 31. 3. 2020, prodejci se vám ozvou maximálně jeden den před plánovaným datem odletu. Zájezdy s odletem po 31. 3. 2020 požaduje Invia pro cestující vyplnit krátký formulář uvedený pod nejčastější dotazy klientů. Storno je tak na dohodě s pořádající CK. Aktuální informace na stránkách Invia.

Alexandria

Na zájezdy zakoupené na léto 2020 nabízí možnost bezplatné změny termínu do 30 dní před odjezdem. Alexandria nabízí akci „Rozhodujte se bez rizika, v nejhorším případě vyděláte!". Tato nabídka se vztahuje na dříve i nově zakoupené zájezdy na léto 2020. Na výběr tak máte:

  1. nejpozději 30 dní před odjezdem - zájezd chcete realizovat až v sezoně 2021, získáte tak 125% hodnoty zaplacené částky na nákup zájezdu z nabídky Alexandria na léto 2021. Termín můžete odložit až do 31. 3. 2021.
  2. Realizovat zájezd dle smlouvy.
  3. Bezplatně změníte termín do 30 dní před odjezdem.
  4. Zrušíte zájezd bez uvedení důvodu za minimální storno poplatek ve výši 10% z ceny (až 30 dní před odjezdem).

Veškeré informace máte na stránkách Alexandria zde

Blue Style

Blue Style nabízí možnost změny zájezdu za zvýhodněných podmínek. S ohledem na masivní poptávku po změnách termínů zájezdů bude nabízená služba poskytována do vyčerpání volných kapacit. Proto sledujte aktuální informace na webových stránkách CK.

Exim Tours

Od 16. 3. 2020 jsou zrušeny zájezdy pořádané CK EXIM Tours, a to do 22. 3. 2020 (termín se může změnit podle aktuální situace). Zájezdy do destinací Egypt, Keňa, Zanzibar, Kapverdské ostrovy a Senegal jsou zrušeny od 14. 3. 2020. Máte možnost si změnit termín, případně požádat o vrácení peněz. Aktuální informace naleznete na webových stránkách CK.

Fischer

V případě, že máte zakoupený zájezd od 13. 3. do 22. 3, tak vás prodejci CK kontaktují. CK Fischer nabízí změnu termínu zájezdu nebo i destinace za zvýhodněných podmínek, případně vrácení peněz za zájezd. Díky akci Dovolená bez obav pro nové rezervace v období od 5. 3. do 31. 3. 2020 nabízí Fisher  bezplatnou změnu zájezdu do 21 dní před odletem nebo jeho zrušení za 1 500 Kč na osobu. Aktuální informace naleznete na webových stránkách CK.

Čedok

Čedok nabízí bezplatnou změnu zájezdu za těchto podmínek: 

  • změnu zájezdu zdarma je možné provést pouze jednou, 
  • změna zdarma platí pro rezervace vytvořené v období 20. 02. – 31. 03. 2020 a s termínem (odletu/odjezdu) v rozmezí 05. 04. 2020 – 31. 10. 2020, 
  • změna zdarma se týká leteckých pobytových zájezdů ze sezóny zima 2019/2020 a léto 2020 + zájezdů vlastní dopravou (nelze využít na zájezdy v ČR a poznávací zájezdy) a nelze změnit ani např. letecký pobytový zájezd za zájezd v ČR apod.

Změnu zájezdu zdarma lze provést maximálně do 21 dní před odjezdem, délka pobytu nového zájezdu musí odpovídat délce původního zájezdu, nebo být delší, zvýhodněné parkování a jiné benefity mohou klienti čerpat za stejné ceny jako v době původní rezervace, pro nový zájezd vždy platí cena, platná ke dni změny. Aktuální informace naleznete na webových stránkách CK.

Pozitivní zpráva nakonec 

Pozitivní zprávou pro turisty bude, že veškeré cestovky, hotely, restaurace apod. budou tlačit ceny dolů, až pominou karantény. Důvod je jednoduchý, budou se snažit opět přilákat turisty. 

**Aktuální informace vždy najdete cestolino.cz, inspirací pro článek byl článek ze seznam zpráv od autorky Karolíny Štukové. Hlavní náplní článku je, aby co nejvíce pomohl lidem, kteří jsou postiženy koronavirem.

Vydáno: 26.3.2020