Česko v karanténě

Jste doma? Vybrali jsme vám slevy, které využijete

Zpříjemněte si čas strávený doma, vše co potřebujete si nakoupíte online. Od doručení jídla, přes léky až po nové jarní šaty.

Sleva až 35%

Respirátory od 15 Kč

Slevy až 32% na vše proti koronaviru

Dámské roušky - slevy až 55%

Rychlotesty na covid v akci

Dezinfekce výhodně

Co je koronavirus?

Koronavirus je označení pro viry, které způsobují závažnější a méně závažné onemocnění zvířat a lidí.  U člověka vyvolávají některé druhy viru běžná onemocnění (nachlazení), ale i závažnější virózy. Na přelomu roku 2019 se objevila nová epidemie respirační choroby COVID-19 v čínském městě Wu-chan a blízkém okolí, který se následně rozšířil do celého světa včetně Evropy a České republiky. Lidé se snaží bránit všemi možnými způsoby od nošení roušek po respirátory, důkladnější hygieny nebo omezením kontaktu. 

Vyhlášení karantény

Česká republika zakázala lidem volný pohyb venku. Opatření platí od pondělí 16. března až do rána v úterý 24. března. Zákaz se nevztahuje na cesty do práce, nezbytné cesty za rodinou, základní životní potřeby nebo zdravotnických zařízení. Lidé dále nesmí překročit hranice České republiky včetně cizinců, až na vyjmenované výjimky. Na veřejnosti je podmínkou nosit roušku, šátek, respirátor nebo jinou ochrannou pomůcku a mít tak zakryté ústa a nos. 

Co se může hodit nakoupit online?

Všechno co potřebujete od léků, jídla po elektroniku nakupujte online. Důvod je zcela jednoduchý, snížíte riziko nákazy. Vyhnete se tak místům s vyšší koncetraci lidí a tudíž vyšším rizikem nakažením koronavirem. Využijte také dovážku jídla z různých restaurací. Co se týče skladových zásob, počítejte že některé zboží k vám může dorazit opravdu za dlouhou dobu z důvodu nedostatků zboží na skladě - typicky roušky a respirátory. Přeprava zboží se může opozdit, z důvodu přetížení dopravců, nedostatku personálů nebo problémy s přepravou zboží přes hranice.